ozdobny separator

Deinstytucjonalizacja

Magdalena Kocejko: Prawa człowieka mieszkańców DPS to zapomniana sprawa

Pandemia się skończy, a pytanie, co dalej z instytucjami pozostanie aktualne. Niewykorzystanie sytuacji do rozpoczęcia działań na rzecz deinstytucjonalizacji byłoby wielkim błędem.

Pandemia koronawirusa uwypukliła wiele problemów, o których organizacje społeczne mówią od dawna. Jednym z nich jest sytuacja w placówkach całodobowych, przede wszystkim w domach pomocy społecznej.

Pełna treść tutaj

Tagi: prawa człowieka |Niezależne życie – produkt reglamentowany.

O niezależnym życiu, asystencji osobistej i deinstytucjonalizacji piszą Magdalena Kocejko i Zbigniew Głąb.

Pełny tekst znajduje się tutaj.

Tagi: asystencja osobista | deinstytucjonalizacja | Konwencja |Spotkanie regionalne Europejskiej Sieci Niezależnego Życia (ENIL)

9 września w Warszawie odbyło się spotkanie regionalne Europejskiej Sieci Niezależnego Życia (ENIL)

9 września w Warszawie odbyło się spotkanie regionalne Europejskiej Sieci Niezależnego Życia (ENIL) a dzień później międzynarodowe seminarium ekperckie poświęcone asystencji osobistej oraz deinstycjonalizacji. Instytut Niezależnego Życia (członek ENIL) był współorganizatorem tych wydarzeń. Rozmawiano o rozwiązaniach wspierających niezależne życie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Swoimi doświadczeniami dzielili się również goście ze Skandynawii, którzy przedstawili zasady działania asystencji osobistej w Norwegii i Szwecji. Więcej na ten temat na: niepelnosprawni.pl

Tagi: ENIL | usługi asystenckie |Materiały w przygotowaniu

Tutaj już wkrótce pojawią się linki do materiałów.

Tutaj już wkrótce pojawią się linki do materiałów.

Tagi: