ozdobny separator

OzN na wyborach parlamentarnych – wywiad z Pełnomocniczką RPO ds. OzN

Już w najbliższą niedzielę pójdziemy do urn, żeby wybrać przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Głosować będą również osoby z niepełnosprawnościami. W jaki sposób mogą głosować, czy lokale wyborcze są dostępne i dlaczego warto, żeby osoby z niepełnosprawnością uczestniczyły w życiu społecznym i politycznym? O tych kwestiach rozmawiał Adrian Peliszko z Przedstawicielką Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Pełnomocniczką RPO […]

Już w najbliższą niedzielę pójdziemy do urn, żeby wybrać przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Głosować będą również osoby z niepełnosprawnościami. W jaki sposób mogą głosować, czy lokale wyborcze są dostępne i dlaczego warto, żeby osoby z niepełnosprawnością uczestniczyły w życiu społecznym i politycznym? O tych kwestiach rozmawiał Adrian Peliszko z Przedstawicielką Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Pełnomocniczką RPO ds. Osób Niepełnosprawnych, Moniką Wiszyńską-Raczkowską. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Rozmowa została przeprowadzona w ramach projektu DREE – Disability Rights in European Elections, realizowanego przez Europejskie Forum Niepełnosprawności, a w Polsce przez nasz Instytut Niezależnego Życia.